Edit MetaData
5 years, 11 months ago
[" Two types of rice costing Rs."38" per "kg" and Rs.42per kg are mixed in equal quantities and sold "],[" at Rs."45" per kg.Find the gain per cent."]
Detailed syllabus & Topic-wise Weightage
By proceeding you agree to create your account
Free CAT Syllabus PDF will be sent to your email address soon !!!