Edit MetaData
1Â year, 7Â months ago
Ajay bought walnuts and cashew-nuts at the rate of 4 for a rupee and 2 for a rupee respectively thus spending a total of Rs 7.75. He sells these nuts at the rate of 4 for Rs 3 thus gaining a total of Rs 7.25. How many walnuts did he buy?
Detailed syllabus & Topic-wise Weightage
By proceeding you agree to create your account
Free CAT Syllabus PDF will be sent to your email address soon !!!