Edit MetaData
1 year, 5 months ago
1 year, 5 months ago
loss of 130 is equivalent to 5%(13.5-8.5=5)
therefore, cp of 120 banana shall be 130*100/5= 2600
so, cost of one banana= 2600/120=21.66
Detailed syllabus & Topic-wise Weightage
By proceeding you agree to create your account
Free CAT Syllabus PDF will be sent to your email address soon !!!