Edit MetaData
5 years, 6 months ago
a person carries 5oo rs and wants to buy apples and oranges out of it if the cost of one apple is 5 rs and the cost of orenge is 7 rs then what is the number of ways in which a person can buy both apples and oranges using total amount
Quick, Easy and Effective Revision
By proceeding you agree to create your account
Free CAT Formulas PDF will be sent to your email address soon !!!