Question 38

Read the following statements and select the option which is NOT true based on the statements:
The cost of six mangoes is equal to the cost of four apples. The cost of eight apples is equal to the cost of two jackfruits.

Create a FREE account and get:

  • Download RRB Study Material PDF
  • 9+ RRB previous papers with solutions PDF