Question 10

If the cost of 157 litre of oil is ₹ 29763.65, then what is the cost per litre (rounded off to two decimal places)?

Cost of 1 litre=29763.65/157
=189.58

Create a FREE account and get:

  • Download RRB Study Material PDF
  • 45+ RRB previous papers with solutions PDF
  • 300+ Online RRB Tests for Free