Sign in
Please select an account to continue using cracku.in
↓ →
What is the average marks obtained by all students together in Compensation Management?
Total percentage of marks obtained in Compensation Mangement = 88 + 84 + 78 + 96 + 68 + 50 = 464%
Average percentage = $$\frac{464}{6}$$ = 77.33
Total = 0.7733 x 150 =115.995 ≈ 116
You have read 5 explanations without login
Create a FREE account and get: